کنگر

خواص غذایی کنگر

 نام علمی کنگر CYNARA SCOLYMUS است. این گیاه اولین بار در اتیوپی کشت شد و بعد در نقاط مختلفدنیا گسترش پیدا کرده است. محل اصلی رویش این سبزی مدیترانه، جزایر قناری و آمریکایجنوبی است. زمان به گل نشستن این گیاه از بهار تا نیمه ی تابستان است که به عواملیچون شرایط اقلیمی و گرمای هوا وابسته است. دم برگ داخلی سفید رنگ ، راس ساقه وهاگدان قسمت های خوراکی این گیاه را تشکیل می دهد که در سوپ ، خورش  و سالاد مورداستفاده قرار می گیرد. در یونان و مصر باستان، این گیاه به دلیل نقش کمکی در هضممواد غذایی مورد توجه قرار گرفت و در قرن 16 میلادی در اروپا یکی از سبزیجات معروفیبود که توسط اشراف مصرف می شد.  در طب سنتی اروپا ، برگ های کنگر به عنوان مادهافزایش دهنده ادرار ( دیورتیک ) و محرک کلیه ها ، محرک ترشح صفرا از کبد  و انقباضکیسه صفرا مورد استفاده قرار می گرفت. این گیاه غنی از پتاسیم بوده، ولی از لحاظانرژی محدود است

مواد مغذیاصلی موجودد در 100 گرم کنگر خام

انرژی

18 کیلو کالری

پتاسیم

360 mg

آهن

1 mg

فولات

21 میکروگرم

کلسیم

41 mg

پتنوتنیک اسید

3/0 mg

ویتامین B1

1/0 mg

سدیم

27 mg

بتاکاروتن

39 میکروگرم

فیبر

4 gr

  خواص درمانیکنگر در سلامت بدن

سرگل های این گیاهبه عنوان سبزی مصرف می شود که برای دستگاه گوارش مقوی بوده و به هضم مواد غذایی کمکمی کند. عصاره ی برگ و ریشه ی کنگر برای جلوگیری از رسوب چربی در جدار رگ ها مفیدبوده و در درمان یرقان ، سوء هاضمه ، احساس ناراحتی در معده ، نفخ ، بی اشتهایی  ،تهوع ، اسهال خفیف یا یبوست ، نارسایی کبد ، دفع مزمن آلبومین و کم خونی بعد ازجراحی موثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می کند. در بعضی از کشورهابه عنوان محرک تمایلات جنسی مصرف می شود.

 ماده سینارین که در عصاره برگ کنگر وجود دارد، باعثکاهش کلسترول خون می شود. تحقیقات نشان داده است که سینارین باعث کاهش سطح تریگلیسیرید خون نیز می شود.

سینارین و مادهدیگری که به عنوان اسید کافئیک شناخته شده است، کبد را در برابر عفونت حفظ می کند وبه کبد کمک می کند تا بعد از تخریب قسمتی از آن دوباره خود را از نو بسازد. ازآنجایی که کنگر محتوی کربوهیدرات پیچیده غیر قابل هضم به نان اینولین است، خاصیتمسهلی دارد. از طرفی اینولین موجود در کنگر باعث افزایش باکتری های مفید و کاهشباکتری های مضر در مدفوع می شود. در حقیقت باعث حفظ سلامتی روده شده و احتمالاً میتواند خطر سرطان روده باریک را کاهش دهد. آنتی اکسیدان  موجود در کنگر، پوست را دربرابر سرطان محافظت می کند.

مقدار مصرف

بزرگسالان برایبهره گیری از اثرات درمانی کنگر می توانند ،4-1 گرم برگ خشک یا خام آن را سه بار درروز مصرف کنند.

  کسانی که نبایدکنگر مصرف کنند

-    بهتر است زنانباردار، کودکان، بیماران مبتلا به بیماری شدید کبدی یا کلیوی از مصرف برگ کنگرپرهیز کنند. 

- از آنجایی که برگ های کنگر محرک انقباض کیسه ی صفراست، افرادی کهسنگ کیسه ی صفرا دارند نباید آن را مصرف کنند، چرا که افزایش انقباض کیسه ی صفرامنجر به انسداد مجاری و حتی پارگی کیسه صفرا می شود. 

- هم چنین اشخاصی که نسبت بهکنگر و یا خواص سینارین حساسیت دارند، باید از مصرف این گیاه پرهیز کنند.

/ 0 نظر / 9 بازدید