استویا (گیاه برگ عسلی)

"استویا" -گیاه برگ‌عسلی- به‌عنوانشیرین‌کننده در گز مورداستفاده قرار گرفته‌است

"استویا" (Stevia) برخلاف برخی از شیرین کننده‌های مصنوعی، فاقد عوارض کلیوی و عصبی است و بهراحتی توسط افراد دیابتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استویا یا گیاه برگ عسلی که مادهشیرین‌کننده آن استریوزاید است و کالری‌زا نبوده و در سیستم گوارش جذب نمی‌شود، 300برابر شیرین‌تر از ساکاروز است و به‌راحتی می‌تواند توسط افراد دیابتی مورد استفادهقرار گیرد که در ایران نیز پژوهشگران پژوهشکده بیوتکنولوژی به پروتکل ریز ازدیادیآن دسترسی پیدا کرده‌اند و به عنوان ماده شیرین‌کننده در گز مورد استفاده قرارگرفته است.

استویا گیاهی از تیره علفی و حساس بهسرما است که دارای برگی متناوب روی ساقه است که بهترین دمای رشد این گیاه 15 تا 30درجه سانتی‌گراد است و با کوتاه شدن روز و سرد شدن هوا شرایط گل‌دهی آن فراهممی‌شود.

این گیاه بومی نواحی شمالآمریکای جنوبی است و در آن مناطق به گیاه برگ عسلی معروف است و به دلیل خاصیتشیرین‌کنندگی و درمان برگ استویا، به شدت از نظر اقتصادی و علمی مورد توجه قراردارد.

بذر گیاه استویا درصدبسیار پایینی از جوانه‌زنی را از خود نشان می‌دهد و تکثیر از طریق بذر امکان تولیدجمعیت‌های همسان را فراهم نکرده و موجب تغییرات زیادی از جمله در میزان شیرینیبرگ‌ها می‌شود. لذا کشت بافت تنها راه جایگزینی برای تکثیر سریع و انبوه گیاهاستویا معرفی شده است.

برخلاف برخی از شیرین کننده‌های مصنوعی،ماده استریوزاید آن فاقد عوارض کلیوی و عصبی است و در حال حاضر در صنایع غذایی ودارویی کشورهای مختلف به صورت وسیع استفاده می‌شود.

صنایع نوشابه‌سازی،کلوچه‌سازی و چای‌سازی کشور و استان گیلان می‌تواند در راستای ارتقاء سلامت محصولاتخود، از این گیاه استفاده کنند و در این راستا پژوهشکده بیوتکنولوژی شمال کشورآمادگی کامل خود را جهت هرگونه همکاری اعلام می‌دارد.

/ 0 نظر / 64 بازدید