برخی گیاهان التیام بخش

برخی گیاهان التیام بخش

تاریخچه استفاده ازگیاهان به عنوان داروی درمانی از همان ابتدای تلاش بشر برای درمان انواع بیماری هاشروع می شود. جالب است بدانید که بسیاری از گیاهانی که به عنوان چاشنی به غذای اصلیخود اضافه می کنید و یا بخشی از ترکیبات اصلی وعده های غذایی است نقش شگفت انگیزیدر ترمیم، التیام و درمان دارد.


مهم ترین و شاخص ترین این گیاهان بانقش فوق عبارتند از:

 

1) رزماری (اکلیلکوهی):

این گیاه به عنوان دارویی تقویت کننده مغز در پزشکی سنتی چین کاربرددارد. این گیاه حاوی روغن عصاره ای است که فعالیت مغز را تحریک کرده و هوشیاری راافزایش می دهد. همچنین برای تقویت سیستم گوارش و ایمنی بدن مفید است . برایبرخورداری از خواص معجزه آسای این گیاه می توان آن را مثل چای دم نمود و مصرف کرد ویا مثل چاشنی به غذا و سوپ اضافه کرد و یا از عصاره آن برای عطر انگیز کردن خانهاستفاده کرد.

 

2) نعناع:

نعناع و خانواده گیاهی آن مثل سوسنبر وپودنه یکی از گیاهانی هستند که در علم پزشکی دارای چندین کاربرد هستند. مثلا نعناعفلفلی ویا سوسنبر باعث افزایش مواد مترشحه مفید دستگاه گوارش می شود. اغلب ناراحتیهای گوارشی را تسکین می دهد. همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که کبد را پاکسازینموده، سموم را ازبدن دفع نموده  و بینایی را تقویت می کند. می توان این گیاه را دمنموده و نیم ساعت بعد از صرف غذا نوشید تا از بروز ناراحتی های گوارشی در امانبود.

 

3) آویشن:

در زمان سرما خوردگیو ابتلا به آنفولانزا می توان  مقداری از این گیاه را دم نموده و بنوشید. زیرادارای خاصیت ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد عفونی کنندگی است. این گیاه همچنین درتنظیم سیستم گوارش  و پیشگیری از نفخ موثر است.


4) مریم گلی: 

مریم گلی باعث افزایش اکسیژن در بخشکورتکس مغز و بهبود نیروی تمرکز می شود. این گیاه در تقویت عملکرد مغز بسیار موثراست. روش مصرف آن می تواند به عنوان چاشنی باشد.


5) پیاز کوهی:

یکی از خانواده های سیر و پیاز ،سوسن یا پیاز کوهی است که حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامینو مواد معدنی ضروریمثل پتاسیم ، کلسیم، آهن و فولیک اسید می باشد. در پزشکی چین برای پاک سازی بینیگرفته ، پیشگیری از بوی بد دهان، تسکین درد معده ، تقویت کمر و افزایش گردش خون ودرمان سردی دست و پا استقاده می شده است. این گیاه نیز می تواند به عنوان چاشنی ومطابق با ذائقه ، به بعضی غذاها اضافه شود.


6) ریحان:

این گیاه یکی از ترکیبات غذایی موردعلاقه مردم ایتالیا است . بوی این گیاه انرژی را مضاعف می کند و سرشار ازبیوفلاونوئیدی است که در حفظ سلول های DNA از تشعشعات مفید است.


7) گشنیز:

این گیاه نیز تقویت کننده انرژی و سیستمایمنی بدن است و هضم را نیز بهبود می بخشد.


8) جعفری:

مردم چین از این گیاه برای خنک نگهداشتن کبد و پاکسازی چشم استفاده می کردند.  گفته می شود که این گیاه چشم را ازتشعشعات UV حفظ می کند .


 
گیاهان نام برده به طرق مختلفی می تواند مورداستفاده واقع شود . مثلا به عنوان ترکیب اصلی غذا ، به صورت دم کرده و یا به صورتمجزا و خام مصرف شود

/ 0 نظر / 7 بازدید